SZERESD AZ ÉLETET! címmel indít kezdeményezést az MKPK Családügyi Bizottsága

Mit is jelent szeretni az ÉLETET?

Kétségkívül csak azt szeretjük, arra vigyázunk, ami számunkra drága, becses. Vajon mi magunk mennyire tartjuk értéknek a saját életünket, és mennyire tartjuk annak másokét? A mindennapokban hogyan vigyázunk a magunk és mások életére? Ha életvédelemről van szó, akkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ez nem a mi dolgunk, hanem az életvédő aktivistáké. Arra már talán nem is gondolunk, hogy az élet szeretete, védelme szorosan összekapcsolódik a keresztény hivatásunkkal és a mindennapi életünkkel. Ferenc pápa 2022-ben egy alkalommal arról beszélt, hogy keresztény hivatásunk egyik nagyon szép eleme az, hogy védelmet nyújtunk. Megbecsüljük, oltalmazzuk az életet, védjük az emberi fejlődést, az emberi elmét, az emberi szívet, az emberi munkát. A Szentatya azt mondja, hogy a keresztény olyan, mint Szent József, aki oltalmaz, védelmez. Kereszténynek lenni nemcsak azt jelenti, hogy befogadjuk és megvalljuk a hitet, hanem azt is, hogy szeretjük, őrizzük az életet, óvjuk a saját életünket, oltalmazzuk mások életét, és az Egyház életét is.

A SZERESD AZ ÉLETET! egy sokoldalú KILENCED az emberi élet tiszteletéért és védelméért.  Minden napnak van egy adott imaszándéka, amelyet egy rövid elmélkedés kísér, valamint javasolt konkrét vállalások, cselekedetek és kapcsolódó információk egészítenek ki. Ez a KILENCED tehát nem csupán imádság és elmélkedés. Javaslatokat, elhatározásokat is tartalmaz arra vonatkozóan, hogyan lehet elkezdeni építeni az ÉLET KULTÚRÁJÁT a családban, munkahelyen, közösségeinkben.

A KILENCED már elérhető az alábbi felületen:

Kérjük, továbbítsák a KILENCED elmélkedéseit közösségeikbe! 

Köszönjük együttműködésüket, részvételüket, imáikat!

„…világosan és határozottan kell meghatároznunk, hogy milyen lépéseket kell tennünk az élet szolgálatára, annak teljes igazsága szerint. Ugyanakkor elő kell mozdítanunk a komoly és elmélyült párbeszédet mindenkivel, még a nem keresztényekkel is, az emberi élet alapvető problémáiról, a szellemi műhelyekben, különböző foglalkozási területeken, s ahol az emberek mindennapos élete zajlik. E kulturális változás megvalósítása felé az első és alapvető lépés az erkölcsi lelkiismeret formálása minden emberi élet páratlan és sérthetetlen értékének kérdésében.” (EV 95-96.)